Hakkımızda

 

     Renko Ltd. Şti. firması 1980 yılında kurulmuş olup bugüne kadar çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir. 2001 yılında, Renko Ltd. bünyesinde Rentech – Eğitim Setleri Departmanı kurulmuştur.

     Bu departmanda Deney Setleri ve Bilim Merkezi ürünleri üretilmeye başlanmış, bugüne kadar yapılan AR-GE çalışmaları 200 ün üzerinde yeni bilim merkezi ürünü ve yaklaşık 100 adet yeni deney seti üretilmiştir. 

     Firma bünyesinde 1 makina mühendisi , 1 elektrik-elektronik mühendisi , 1 havacılık mühendisi , 4 fizikçi , 2 eğitim uzmanı , 2 grafiker , 1 endüstriyel tasarımcı , 2 yazılım mühendisi , 1 elektro-mekanik uzmanı , 1 maket uzmanı ,  8 elektrik ve mekanik tekniker  , 1 demir-çelik uzmanı , 1 marangoz ve 1 boya uzmanı bulunmaktadır. Bugüne kadar 8 TÜBİTAK projesini başarıyla tamamlayan firma , 3 farklı TÜBİTAK projesi ile  ‘Uzay’ , ‘ Dalgalar’ ve ‘ Dış mekan – Çevre ve Yenilenebilir Enerji ‘ temalı kendi gezisi sergi alanlarını kurmuştur.

     Bunun yanında , 4 farklı kuruma yapmış olduğu 2 Bilim Tırı ve 2 Bilim Otobüsü , Türkiye’de ve KKTC’de Bilim Merkezlerine gelip buraları tecrübe etme imkanı olmayan kişilerin bulunduğu bölgeleri ziyaret ederek , bu kişilere bu deneyimi yaşatma şansı tanımaktadır. 

     Firma, 2012 yılından beri IB ve diğer okullarda en çok  tercih edilen ,  sensör ve veri toplama sistemlerinde bir dünya devi olan Vernier firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür.

     Üretilen deney setleri , firmanın kendi ürettiği sensör ve zamanlayıcıların yanı sıra , Vernier sensör ve arayüzleri ile entegre olarak da çalışabilmektedir. 

     Türkiye’de 80 in üzerinde kurumla Bilim Merkezi çalışmaları yürütmüş , 150 den fazla  IB Okulu , Lise ve Üniversite ile deney seti ve Vernier ürünleri ile ilgili çalışmıştır.  

     İrlanda merkezli Orion Science ( www.orionscience.com ) firması Renko-Rentech tarafından kurulmuş ve tüm dünya ülkelerine deney setleri Türkiye’den bu firma aracılığı ile ihraç edilmektedir.

Danışmanlarımız

You can`t add more product in compare