Rentech Hakkında

Günümüz bilim ve teknoloji çağında amaç, fen okuryazarı bireyler yetiştirmektir. Bu çerçeveden bakıldığında bilimi anlamanın ve hayata geçirmenin en önemli yollarından biri de tabii ki deneylerin derslere entegre edilmesidir.  Deneyler ile kişi, bilime dair olan olayları somutlaştırarak öğrenebilme ve uygulama şansına sahip olmaktadır. Bizler Renko Ltd. Şti bünyesinde, tüm bunları dikkate alarak alanında uzman kişilerle, Türkiye’de bir ilke imza attık ve fizik deney setleri, oyunları ve cihazları üzerine TÜBİTAK-TEYDEB destekli bir proje geliştirdik.

Projemiz kapsamında hazırlanan paketlerimizin temelinde öğrenciyi öğretime her yönüyle dahil etme, yaparak yaşayarak öğrenmeyi etkili kılma ve bu aşamada öğretmenlerimize rehberlik etmek yer almaktadır. Bilindiği üzere eğitim sistemimizde hedeflenen nokta da tam olarak budur. Bizler bu noktadan yola çıkarak projemiz kapsamında da milli eğitim ve üniversite programlarındaki konuları esas alarak çalışmalarımıza yön verdik. Öğrencilerimize kalıcı bir fizik eğitimi sağlamada gerekliliğine inandığımız somutlaştırmanın projemizin içeriğini en iyi şekilde yansıttığına inanmaktayız.

Renko Ltd. Şti. bünyesinde “Bilim ve Toplum Merkezleri” kurma çalışmaları başlamıştır. Şu an çeşitli illerde kurmuş olduğumuz bilim ve toplum merkezleri aktif olarak hizmet vermektedir. Projelendirmesi tamamlanmış, son aşamasına gelinmiş birçok bilim merkezinin de hizmete açılmak üzere hazırlıklarına devam edilmektedir. Ayrıca “Biyoloji ve Kimya Deney Setleri, Oyunları ve Cihazları” üzerine çalışmalara başlanmıştır. Bu çalışmalar hızlanarak devam etmektedir. En kısa zamanda siz değerli müşterilerimize sunulacaktır.
Her aşamada denetlenen ve müşterilerimizin görüşleri de dikkate alınarak sürekli olarak geliştirilen ürünlerimiz ISO9001-2000 sertifikasıyla belgelendirilmiştir
Renko Ltd. Şti. olarak sizlere kaliteli bir hizmet sunmak, size özel çözümler üretmek, kesintisiz teknik destek sunmak ve tam bir müşteri memnuniyeti sağlamak temel ilkemiz olmuştur.
Bilgi için arayın