Hakkımızda

Renko Ltd. Şti. firması 1980 yılında kurulmuş olup bugüne kadar çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir. 2001-2002 yıllarında, Rentech – Eğitim Setleri Departmanı ile Deney Setleri ve Bilim Merkezi ürünleri üretmeye başlamış, bugüne kadar yaptığı AR-GE çalışmaları ile yaklaşık 200 adet bilim merkezi ürünü ve 80 adet deney seti üretmiştir.

Renko Ltd. AR-GE ağırlıklı bir yapıya sahiptir ve özgün ürünler tasarlayıp üretmektedir. ODTÜ-Teknokent ve Merkez binamızda ARGE alanlarımız bulunmaktadır. AR-GE ve Eğitim departmanımızda 2 Mühendis, 5 Fizikçi, 1 Eğitim Uzmanı, 6 Teknisyen , 2 Endüstriyel Tasarımcı, 2 Yazılımcı ve 2 Grafiker çalışmaktadır. Renko Ltd. Şti. 5 adet TÜBİTAK-TEYDEP ve 1 adet Santez projelerini başarı ile bitirmiş ve TTGV Teknoloji Vakfı ödülü kazanmıştır. Bu projeler dışında 2 adet TEYDEP projesi ile ‘Uzay’ ve ‘Dalgalar’ Temalı gezici sergi alanlarının tasarımı ve üretimini gerçekleştirmiştir.

RENKO şirketi verdiği hizmetlerle Türkiye’de ilk ve tek olmayı, sizlere yenilikler sunmayı başarmıştır. Deney Setleri ve Bilim Merkezi ürünlerinin %85’ini Türk malından üretmektedir. Ürünlerin yerli olarak üretilmesi ve müşteri memnuniyetine verilen önemden dolayı firma müşterilerine kesintisiz ve hızlı bir teknik servis sağlamaktadır.

Bilim Merkezi çalışmalarında; Renko şirketi müşterilerine ‘Mekanik’ ve ‘ Dijital’ ürünleri bir çok konsept-kategori altında sunabilmektedir. Ürünlerin temini dışında 3 boyutlu çalışmalar , rehber eğitimleri , poster-afiş çalışmaları gibi hizmetlerde vermektedir. Her bir ürün endüstriyel tasarımcılar tarafından tasarlanırken ürünün kullanım kolaylığı ,yenilikçiliği , güvenliliği ve dayanıklılığı göz önünde bulundurulur.

Firmanın Uluslararası müfredat (IB) ve ulusal müfredat ile uyumlu deney setleri birçok IB okullarında başarı ile kullanılmaktadır. Deney setleri yanında verilen deney föyleri öğretmenler ve öğrencilere yönelik olmak üzere 2 adet olarak hazırlanmaktadır. Aynı zamanda bu föylerin İngilizceleri de bulunmaktadır.

Renko firması 2012 yılından itibaren Vernier USA firmasının Türkiye distribütörüdür. AR-GE çalışmaları ile birçok deney Vernier sensörleri ve Veri Toplama Cihazları ile çalışabilir hale getirilmiştir.

You can`t add more product in compare