1. Uluslararası İnformal Öğrenme Kongresi (ICIL) 2019 / Nevşehir

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin koordinasyonunda 1-3 Kasım 2019 tarihleri arasında ülkemizin güzide bölgelerinden Kapadokya yöresinde, Nevşehir’de, Ramada Cappadocia Otel‘de 1. Uluslararası İnformal Öğrenme Kongresi (ICIL) düzenlenecektir. Bu kongre gerek fen gerekse sosyal alanlarda olması ve uluslararası niteliğiyle bir ilk olma özelliği göstermektedir. Akademik sunumların yanı sıra;

↠İnformal öğrenmede uluslararası alanda değerli çalışmaları olan davetli konuşmacılarımız olacaktır. Gerek yurt dışı gerekse yurt içinden olan bu akademisyenlerle özel görüşme imkanları sağlanacaktır. 

↠Eğitim-öğretim sürecinin çok değerli paydaşlarından sevgili öğretmenlerimiz için değişik faaliyetler planlanmaktadır. Bu kapsamda kongre bir eğitim platformu niteliği taşıyacaktır. Kongre süresince bir tam gün Kayseri Bilim Merkezi ev sahipliğinde diğer bilim merkezlerinin de katkılarıyla fen ve sosyal konularda akademisyenlerin, merkez çalışanlarının ve tecrübeli öğretmenlerimizin organize edeceği atölyeler gerçekleştirilecektir. Gün sonu Erciyes dağı zirvesinde gökyüzü gözlemi yapılacaktır. Öğretmenlerle her branştan yapacağımız bu etkinlik MEB tarafından da sertifikalandırılacaktır.

↠Genç akademisyenler için yapacakları ve/veya yapmakta oldukları hatta yeni bitirildikleri tez, makale gibi çalışmalarının kısa sunum ve uzman hoca yönetiminde değerlendirmeleri yapılacaktır. Bu konuda, ilk yuvarlak masa faaliyetimiz Ankara Üniversitesi Müze Eğitimi ABD Başkanı Prof. Dr. Ayşe Çakır İlhan yönetiminde müze konulu çalışma olacaktır. 

↠Kongre süresince çeşitli okul dışı ortamlar örneklendirilerek hayata geçirilecektir. İnformal öğrenmede etkili bir alan olan Antarktika konulu “Bilim Kafe” etkinliğimiz hem uygulama örneği bağlamında hem de içerik olarak sizlere sunulacaktır. Diğer bir örnek etkinliğimiz Planetaryum olacaktır. Planetaryumların teknik kullanımından, eğitimimdeki rolüne ayrıntılı bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca bütün misafirlerimizin planetaryum tecrübesi yaşaması sağlanacaktır. ODTÜ tarafından düzenlenecek “Bilimin Ev Hali” etkinliği yine informal öğrenmede katılımcılara sunulacaktır.

Paylaş:

Diğer Duyurular

Deney Setlerimiz Yurtdışında!

Rentech Deney Setleri ” OrionScience ” markası altında USA, Kanada, Hollanda ve Avrupa’da birçok üniversite ve lise laboratuvarlarında kullanılmaktadır. Ürünler ve daha detaylı bilgiler için

You can`t add more product in compare